Back to All Events

Raimo Kangro muusikal ''Juku'' // Laura Mafiooso osas

  • Krenholmi manufaktuur (map)

Koguperemuusikal „Juku!“

Muusika: Raimo Kangro (1949–2001)

Libreto: Leelo Tungal

Lavastaja: Andrus Vaarik

Peaosa: Juuli Lill

Dirigent: Jüri-Ruut Kangur

Maailmaesiettekanne 1. septembril 2019 Narva Ooperipäevadel

Piletid saadaval Piletilevist!

Koguperemuusikal „Juku!“ on lõbus vaadata koos perega. Etendus põhineb populaarsetel JUKU naljadel, kus üks koomiline situatsioon ajab teist taga ning üks öeldud sõna võib pöörata naljaks isegi kõige tõsisema situatsiooni. Tule ja veendu, kas Jukul õnnestub oma ajamasin tööle saada!

Raimo Kangro ja Leelo Tungla kirjutasid koguperemuusikal „Juku!“ valmis juba 1998. aastal, kuid teos jäi aastateks sahtlisse. 2019. aastal jõuab teos viimaks lavale ning see on pühendatud helilooja Raimo Kangro 70. sünniaastapäevale.

Leelo Tungal: "Etenduse sisu räägib suures osas isa ja poja suhetest, eri põlvkondade erisusest ja sarnasusutest. Tegelikult jäävad ju kõik isad oma sisemises lasteks või poisteks. See on mitme põlvkonna Jukusid ühendav lugu, kus nad leiavad, et isad ja pojad on sarnased aga selleni jõudmiseks on vaja palju seikulsi ja sekeldusi. Kuigi etendus kirjutati sajandi vahetusel, siis põhi probleemid ja küsimused laste ja vanemate vahel on ikka samad. Etenduses kasutatakse mitmeid populaarseid Juku nalju, kus üks koomiline situatsioon ajab teist taga ning üks öeldud sõna võib pöörata naljaks isegi kõige tõsisema situatsiooni.