LAURA & JAZZ

Lisaks popmuusikale on Laura vägagi tegev ka jazzi-vallas. Kokku on Laura avaldanud 3 jazzalbumit, andnud palju kontserte nii Eestis kui välismaal ning aastast 2016 on ta ka Eesti Jazzliidu president.

LAURA & W

Duos Laura & W musitseerivad kaks silmapaistvat eesti muusikut – laia haardega jazzmuusik ja saksofonist Villu Veskining mitmekülgse stiilipaletiga lauljanna Laura Põldvere.

Koosseis sündis 2016. aasta kevadel ideest astuda koos üles Juu Jääb festivalil ja ajendiks sai tõik, et vaatamata ühistele muusikalistele huvidele ei ole Laura ja Villu kunagi varem koostööd teinud. Duo tantsulise programmi stiilipiirid jooksevad diskost jazziliku elektroonikani. Mänguline ja julgelt eksperimenteeriv tandem ei karda maitsepiire degusteerida. Improvisatsioonidest sündivad rännakud haaravad nii jahedamaid moevälju kui ka tuliseid tantsubiite.


NO MOON AT ALL

 

CARROT LIGHTS

 

MEMORIES OF TOMORROW

l.jpg

2015. aasta suvel toimus põnev plaadisalvestustuur koos Joel Remmeliga. Käidi mööda Eestimaa mõisaid ning salvestati vanu jazzistandardeid! Muidugi omas mahlas! Nüüdseks on kogu muusika kokku pakitud & plaadilettidele jõudnud. Album on saadaval via Spotify iTunes & Lasering.

 

Carrot Lights ehk vilkuvate porgandite trio koosnes kolmest innukast tegelasest, kes viljelevad improvisatsioonilist muusikat, mida, kui tahta, võib kategoriseerida jazzi, popi ja vabaimprovisatsioonisegulise muusikažanri alla.

Lisaks Laurale kuulusid bändi ka Joel-Rasmus Remmel (klaver) ja Kaspar Kalluste (trummid), kes on tuntud kui Noore jazzitalendi tiitli omanikud ning mõlemad on käinud täiendavalt õppimas Rootsis Göteborg'i ja Malmö ülikoolides. Joel Remmel trio on välja andnud kaks albumit – „Lumekristall” ja „More Than Fishermen” – ning Kaspar Kalluste on Ott Leplandi bändi üks juhtfiguure ning lugude sepitsejaid. Oma muusikaga on jõuti esineda nii Saksamaal, Hollandis, Leedus, Prantsusmaal, Luxemburgis kui ka Belgias.

Bänd avaldas 2014. aastal omanimelise albumi ning lõpetas tegevuse aasta hiljem.


 

2011. aastal andis Laura koostöös Tõnu Naissoo Trioga välja albumi “Memories of Tomorrow”, mis ilmus eksklusivselt Jaapanis. Plaadi muusikaline kujundaja Tõnu Naissoo pani kava kokku vastavalt bändi kõlavärvile. Tulemus on värske ning põnev!

Kuula / Listen